İzmir Kondilom Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Kondilom Belirtileri Nelerdir ?

Kondilom belirtileri bulguları hastaların büyük kısmında 1-6 ay içinde başlasa da bir çok hastada yıllar sonra da ortaya çıkabilmektedir.Kondilom belirtisi olarak genelde dış genital bölgede küçük siğiller ortaya çıkar. Siğilleri kendi tarafından görülebilir ya da elle hissedilebilir. Tedavi olmadığı taktirde siğiller hiçbir değişikliğe uğramadan uzun bir süre kalabilir, acak bu davranışları oldukça nadirdir. Genelde sürekli olarak büyüme ve yayılma eğilimleri vardır.

Kondilom tipleri çeşitleri türleri nedir
Kondilomlar yani siğiller yumuşak, pembe-beyaz renkli, karnıbahar benzeri oluşumlardır. Genital siğiller tek ya da grup halinde olabilirler. Zaman zaman dışarı kabarık olmayıp düz olarak bulunurlar. Nadiren vajina içinde,makat çevresinde ağız ve boğazda da görülebilirler. Kondilomda ağrı olmaz, fakat arasıra kaşıntı ve yanma görülebilir.Kondilom türleri kişiden kişiye farklılık gösterir.

Kondilom nerede çıkar
Kondilom hastalığı ile birlikte başka bir vajinal enfeksiyon varsa bu siğillerdeki büyüme daha hızlı olur. Siğiller yani kondiomlar vücudun nemli ve sıcak bölgelerine doğru yayılma gösterir. Eğer vajina ve makat civarında anormal renk ve şekil değişiklikleri ile anormal kabarıklıklar görülürse, genital bölgede kaşıntı, yanma ve kanama varsa,partnerde flat kondilom var ise ya da daha önceden geçirmiş ise mutlaka bir jinekolojik muayeneden geçmek gerekir.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi